Міграція молоді: позиція УГКЦ

2 липня у Львівському прес-клубі (проспект Т. 1Шевченка, 11) провели прес-конференцію на тему: «Міграція молоді: позиція УГКЦ». Учасниками були владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ, , єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, о. Андрій Гах, секретар ПМВ, о. Мартин Хабурський, ЧСВВ, експерт ПМВ.

Владика Йосиф зазначив, що 90% молодих українців готові виїхати закордон. Більше того, близько 6 млн емігрантів у світі є нашими співвітчизниками, віком до 35 років. Одна з причин чому молодь виїжджає закордон – це, безумовно, здобуття якісної освіти, яка б могла стати підґрунтям для майбутньої професії. У нас ж, як відомо, багато вишів є корумпованими, та не дають потрібного рівня знань.   І церква має адекватно зреагувати на це, щоб попередити витік мізків з держави. Бо головна її мета – служити народові, а не залишатися осторонь. Саме тому був створений пасторально-місійний відділ, тому під час всіх хвиль еміграції нашого народу щоразу церква висилала своїх душпастирів  для підтримки вірних, для їхнього духовного добра, зміцнення нації. Цей відділ займається греко-католиками, які проживають у 38 країнах світу, де немає ієрархічних структур.

3 липня відбудеться парламентське слухання з питань «Трудової еміграції». Церква теж не залишиться осторонь і подасть свою резолюцію та своє бачення цієї проблеми.

Також єпископ звернув увагу на те, що держава мало оцінює вплив церкви на людей, її роль у суспільстві і в результаті майже її не підтримує. Для прикладу, у нас немає жодних католицьких шкіл. Відкриття такої освітнього закладу в Україні – означає відкриття приватної школи. Тобто держава прирівнює це до комерційно вигідного проекту і накладає відповідне оподаткування. Що, в свою чергу, не є під силу церкві.

Наприкінці журналісти мали можливість поставити свої питання. Вони були різні, та про відвідини церкви, активність молоді, владика відповів, що в Україні лише 20% всіх людей щотижня ходять до церкви і є постійними учасниками церковного життя. І з власного досвіду зазначив, що ця цифра закордоном є більша. Українці за межами Батьківщини стають не такими інертними і більше до чогось прагнуть.  

ImageImage

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s