РОМАН СКРИПІН: «Громадське – це бути самим собою»

На День святого Валентина, 14 лютого, до Львова завітав Роман Скрипін – журналіст Громадського телебачення. Запросив його Український католицький університет провести майстер-клас для всіх охочих. До речі, охочих зібралося справді багато – більше 600 людей!

Image

Весь майстер-клас пройшов на одному диханні, хоча тривав більше 3 годин. Але, як зазначив Роман, він звик і до довших ефірів. Звісно, так просто після майстер-класу його ніхто не відпустив без фото та автографа.
Почав Роман з розповіді про те, як створювалося Громадське і як, власне, виношували цю ідею. З самого початку було 8 журналістів, які не хотіли працювати на провладних, державних чи інших заангажованих ЗМІ. «Було нелегко, – згадує Роман, – було багато скептиків і тих, хто піддавав сумнівам нашу ідею». Перший ефір було заплановано на 22 листопада. Тоді планувалося, що Громадське буде виходити раз в тиждень. Хіба можна зараз собі таке уявити? Але вийшовши тоді ефір не припинявся досі.
“Зробити можна все, і якщо ти робиш щось усвідомлено інше – порівняно з тим,що є – тоді на тебе звернуть увагу”, – Роман Скрипін. Насправді це чи не перше громадське мовлення, яке «пішло з низу». Власне, ініціатива створення Громадського телебачення виникла чомусь не у держави (як би це мало і бути), а у самих журналістів, які зараз втілюють її у життя. А все почалося з того, що люди перестали дивитися телебачення, яке в більшості деградоване. Телебачення подає те, що нібито подобається людям, замість того, щоб пропонувати щось якісне, а люди дивляться те, що подає це телебачення. Таке собі замкнуте коло.
«Людей в цій країні не питають,чого Ви хочете,- лише час від часу радять відповідати на це питання на виборах». Громадське ж зовсім інше. Тут чують простих людей: можна зателефонувати в студію чи написати коментар і вас почують. Тут існує зовсім інша філософія. Громадська філософія.
Навіть Владика Борис прибув з Парижа на зустріч “Західної України” з Романом Скрипіним:”Дякую Вам і Вас чекає довга дорога!”.
Image
А також нам показали пілотний сюжет Громадського ТБ з Росавою і дитям у головних ролях – така собі світова прем’єра в Семінарії УКУ. Як приклад того, які подальші програми будуть з’являтися в ефірі.
ImageImage
Майстер-клас насправді був дуже довгий і дуже цікавий. Все переповісти я, звичайно, не можу. Наприкінці хочу додати ще декілька цитат від Романа Скрипіна.
«Принцип проведення інтерв’ю передбачає повторення як папуга свого запитання, поки гість не відповість».
«Найвища цінність Громадського ТБ – це довіра глядачів:вона забезпечує капіталізацію на майбутнє. Далі йдуть служіння,професійність і відповідальність».
«Підготовлені запитання розбещують гостей:вони думають,що професійний журналіст не перебиває, не імпровізує, а лише киває головою».
«Громадське працює без гримера, костюмера, суфлера, текстів та сталої сітки мовлення».
Звісно, не обійшлося без питання про славнозвісний палець. «Іноді краще визнати, що ти не правий, ніж, заплющивши очі, наполягати на своїй правоті». Роман Скрипін за палець вибачатися на буде,а от за “виведіть його зі студії” йому соромно – він же не робот.
«Якщо Ви хочете щось почати в Інтернеті,то почитайте вже – потім не буде місця для реклами і до Вас прийдуть її купити».
«Політики насправді однакові: просто одні у владі, а інші – в опозиції».
«У політику я не піду ніколи в житті. Ви уявляєте, приходжу я на Громадське у якості політика, а мені там… палець показують».
На майстер-класі побувала Соня Сабала 🙂
ImageImageImageImageImageImageImageImageImage
                                 Image
Роман Скрипін вперше помітив, що Громадське транслює цей майстер-клас, а його забули попередити 🙂
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s